Akcja Inspiracja 2023

Data: 09.06.2023

W sesji egzaminacyjnej semestru letniego 2022/23 ( w dniach od 28.06 do 14.07.2023r.) pod nazwą „Akcja Inspiracja” w Politechnice Wrocławskiej rozpoczyna się projekt szkoleniowy dotyczący wsparcia pracowników dydaktycznych oraz naukowo-dydaktycznych. Wszyscy Państwo - nauczycielki i nauczyciele Politechniki, macie możliwość wzięcia udziału w wybranych przez Was warsztatach i szkoleniach, rozwijających kompetencje dydaktyczne, a także  różne formy i narzędzia pracy dydaktycznej. Projekt jest realizowany przez Centrum Doskonałości Dydaktycznej i w jego zakresie planowane jest wsparcie ok. 400 nauczycieli akademickich (pracowników dydaktycznych oraz badawczo-dydaktycznych) naszej Uczelni.

W ramach projektu nauczyciele akademiccy będą uczestniczyć w jednodniowych warsztatach tematycznych trwających od 6 do 8 godzin. Szkolenia będą prowadzone przez przeszkolonych Liderów Edukacji – Kolegów i Koleżanki z naszej Uczelni, którzy podzielą się na warsztatach swoją wiedzą, doświadczeniem i przygotowanym wcześniej ćwiczeniami i zadaniami. Warsztaty będą dotyczyły wielu różnych obszarów, m.in. związanych z komunikacją, nowoczesnymi metodami dydaktycznymi, czy technikami pracy grupowej.

Do wyboru są następujące tematy warsztatów:

Jak budować zaangażowanie studentów od pierwszej minuty zajęć? Apteczka pierwszej pomocy

Przeciwdziałanie efektowi próżniactwa społecznego, czyli jak uzyskać 100% z pracy grupowej.

Wsparcie dla młodszych, zachęta dla doświadczonych: metody dydaktyczne

Organizacja pracy w zespołach wielopokoleniowych

Samoregulacja nauczyciela w procesie dydaktycznym

Nowoczesne narzędzia dydaktyczne - Autodesk Inventor

Tacy sami, a ściana między nami - czyli o różnorodności członków grup zajęciowych

Nikt nie śpi na moich zajęciach - jak poprzez uatrakcyjnienie zajęć zmotywować studentów do pracy

Jak zmienić grupę studentów w efektywnie pracujący zespół projektowy

Odczarować dydaktykę

Międzykulturowy kontekst procesu dydaktycznego

How to turn a group of students into an effectively working project team

Narzędzia językowe i dydaktyczne dla nauczycieli wykładających po angielsku

Rozwijanie autonomii studentów na przykładzie odwróconej klasy

Planowanie zajęć dydaktycznych

Tajemnice pamięci - zasady efektywnej nauki

Studenci lubią problemy. Problem Based Learning w praktyce

Ta dzisiejsza młodzież… czyli jak się dogadać z pokoleniem Z

Innowacyjne formy kształcenia inżynierów

Jak polubić poniedziałki? - czyli dobrostan nauczyciela akademickiego

Jak przyciągnąć i utrzymać uwagę studentów z pokolenia Z?

Jak przygotować wniosek o projekt żeby nie dostać dofinansowania?

W trakcie warsztatów każdy z Was będzie mógł rozszerzyć swoje kompetencje dydaktyczne w interesującym obszarze. Ta akcja da też możliwość poznania  innych nauczycieli z naszej Uczelni, z którymi będzie można porozmawiać, wymienić swoje doświadczenia i nawiązać relacje. Będziecie mogli spojrzeć na prowadzone przez Was procesy dydaktyczne z innej perspektywy, a przede wszystkim zyskacie umiejętności i narzędzia, które pozwolą Wam stać się lepszymi dydaktykami. Za udział w szkoleniu otrzymacie certyfikaty uczestnictwa, które będzie można przedstawić podczas oceny pracowniczej, jako dowód swojego rozwoju w obszarze dydaktycznym.

Jeżeli jeszcze nie jesteście jeszcze przekonani, to warto wspomnieć o tym, że na szkoleniach oprócz wspaniałej atmosfery i przydatnej wiedzy, będzie również catering.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń ( miejsc na warsztat)

Jeżeli powyższe informacje przekonały Cię do udziału w warsztatach, zachęcamy do rekrutacji

LINK DO EPORTALU

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt mailowy cdd[at]pwr.edu.pl, w tytule koniecznie wpisz [Akcja Inspiracja].