TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Centrum Doskonałości Dydaktycznej

DZIELIMY SIĘ NASZYM KNOW-HOW!

Data: 24.03.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniu 16. marca mieliśmy przyjemność gościć w progach naszej Uczelni delegacje z Politechniki Bydgoskiej oraz Politechniki Poznańskiej, które realizują wizyty studyjne w całej Polsce celem zapoznania się i zainspirowania nowoczesnymi strategiami i flagowymi działaniami realizowanymi w ramach projektu Doskonałość Dydaktyczna Uczelni.

Był to dla nas wszystkich wyjątkowy czas, podczas którego doświadczyliśmy satysfakcji, radości, ciekawości i inspiracji płynących ze wzajemnego poznawania się i wymiany doświadczeń. Główną organizatorką spotkania ze strony PWr była Dyrektor Centrum Doskonałości Dydaktycznej - dr Anna Borkowska z Wydziału Zarządzania. Nasi reprezentanci mieli okazję podzielić swoimi doświadczeniami i pasją dydaktyczną.

wizyta_poz_byd.jpg

-dr inż. Piotr Derugo z Wydziału Elektrycznego opowiedział o Dniach Dobrej Dydaktyki oraz projekcie Doskonałość Dydaktyczna Uczelni

-dr inż. arch. Elżbieta Komarzyńska-Świeściak z Wydziału Architektury zaprezentowała, w jaki sposób nasi młodzi twórcy pracują ze swoimi nauczycielami w modelu edukacji opartej na rozwiązywaniu problemów (problem based learning i challenge based learning)

-dr inż. Anna Leśniewicz z Wydziału Chemicznego reprezentująca zespół tutorów (https://tutoring.pwr.edu.pl/tutoring-na-pwr/) opowiedziała o rozwijaniu kompetencji naszych nauczycieli w tej niełatwej, lecz niezwykle satysfakcjonującej roli, a także o świetnych osiągnięciach naszych studentów - tutees!

- dr inż. Elżbieta Zienkiewicz, prof. Uczelni mówiła o naszym sieciowaniu się i wychodzeniu z edukacją, całymi programami studiów i ścieżkami dyplomowania poza mury naszej Uczelni oraz poza granice kraju - od studiów w pełni realizowanych przez pojedynczą jednostkę, przez BIPy, (double diploma) aż po joint diploma, w ramach indywidualnych współprac i sieci: T.I.M.E, Unite!, ECTN.

-dr hab. inż. Katarzyna Jach, nasza pełnomocniczka rektora ds. osób z niepełnosprawnościami oraz dostępności uczelni, dzieliła się, w jaki sposób uczymy nauczycieli i innych pracowników rozumienia i wspierania osób ze specjalnymi potrzebami. Sporo naszej uwagi przy okazji jej wystąpienia poświęcone zostało kryzysom zdrowia psychicznego, monitorowaniu sytuacji oraz wspieraniu studentów przez uczelnie w tych niezwykle trudnych sytuacjach.

Ponadto goszczące u nas delegacje z Politechniki Bydgoskiej i Poznańskiej odwiedziły Dział E-learningi i Studiów Podyplomowych i wysłuchały wystąpienia Jarosława Krysiaka o działaniach Zespołu ds. e-learningu i odwiedziły studio nagrań materiałów dydaktycznych. Nasi goście odwiedzili również Dział Rekrutacji i jego szefową – Anettę Stypułkowską

Jesteśmy przekonani, że nasze twórcze spotkanie było początkiem ciekawej i owocnej współpracy. Zdecydowanie mamy apetyt na więcej takich spotkań.

Zespół CDD

Politechnika Wrocławska © 2024