TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 24.03.2023
W dniu 16. marca mieliśmy przyjemność gościć w progach naszej Uczelni delegacje z Politechniki Bydgoskiej oraz Politechniki Poznańskiej, które realizują wizyty studyjne w całej Polsce celem zapoznania się i zainspirowania nowoczesnymi strategiami i flagowymi działaniami realizowanymi w ramach projektu Doskonałość Dydaktyczna Uczelni.
Był to dla nas wszystkich wyjątkowy czas, podczas którego doświadczyliśmy satysfakcji, radości, ciekawości i inspiracji płynących ze wzajemnego poznawania się i wymiany doświadczeń. Główną organizatorką spotkania ze strony PWr była Dyrektor Centrum Doskonałości Dydaktycznej - dr Anna Borkowska z Wydziału Zarządzania. Nasi reprezentanci mieli okazję podzielić swoimi doświadczeniami i pasją dydaktyczną.
-dr inż. Piotr Derugo z Wydziału Elektrycznego opowiedział o Dniach Dobrej Dydaktyki oraz projekcie Doskonałość Dydaktyczna Uczelni
-dr inż. arch. Elżbieta Komarzyńska-Świeściak z Wydziału Architektury zaprezentowała, w jaki sposób nasi młodzi twórcy pracują ze swoimi nauczycielami w modelu edukacji opartej na rozwiązywaniu problemów (problem based learning i challenge based learning)
-dr inż. Anna Leśniewicz z Wydziału Chemicznego reprezentująca zespół tutorów (https://tutoring.pwr.edu.pl/tutoring-na-pwr/) opowiedziała o rozwijaniu kompetencji naszych nauczycieli w tej niełatwej, lecz niezwykle satysfakcjonującej roli, a także o świetnych osiągnięciach naszych studentów - tutees!
- dr inż. Elżbieta Zienkiewicz, prof. Uczelni mówiła o naszym sieciowaniu się i wychodzeniu z edukacją, całymi programami studiów i ścieżkami dyplomowania poza mury naszej Uczelni oraz poza granice kraju - od studiów w pełni realizowanych przez pojedynczą jednostkę, przez BIPy, (double diploma) aż po joint diploma, w ramach indywidualnych współprac i sieci: T.I.M.E, Unite!, ECTN.
-dr hab. inż. Katarzyna Jach, nasza pełnomocniczka rektora ds. osób z niepełnosprawnościami oraz dostępności uczelni, dzieliła się, w jaki sposób uczymy nauczycieli i innych pracowników rozumienia i wspierania osób ze specjalnymi potrzebami. Sporo naszej uwagi przy okazji jej wystąpienia poświęcone zostało kryzysom zdrowia psychicznego, monitorowaniu sytuacji oraz wspieraniu studentów przez uczelnie w tych niezwykle trudnych sytuacjach.
Ponadto goszczące u nas delegacje z Politechniki Bydgoskiej i Poznańskiej odwiedziły Dział E-learningi i Studiów Podyplomowych i wysłuchały wystąpienia Jarosława Krysiaka o działaniach Zespołu ds. e-learningu i odwiedziły studio nagrań materiałów dydaktycznych. Nasi goście odwiedzili również Dział Rekrutacji i jego szefową – Anettę Stypułkowską
Jesteśmy przekonani, że nasze twórcze spotkanie było początkiem ciekawej i owocnej współpracy. Zdecydowanie mamy apetyt na więcej takich spotkań.
Zespół CDD