Konferencja "Doskonałość Dydaktyczna Uczelni: - podsumowujemy projekt i ogłaszamy plany na przyszłość

Data: 19.12.2023

cdd_konferencja_1.jpg

Centrum Doskonałości Dydaktycznej ogłosiło 7 grudnia br. ambitne plany podczas konferencji podsumowującej swoje dotychczasowe działania oraz wyróżniając dydaktyków zaangażowanych w projekt Doskonałość Dydaktyczna Uczelni. Certyfikaty otrzymali trenerzy, którzy prowadzili szkolenia dla nauczycieli akademickich z PWr, superwizorzy, którzy wspierali swoich kolegów podczas zajęć dydaktycznych, a także członkowie zespołu analitycznego, którzy przeprowadzili szerokie analizy związane z dydaktyką na uczelni. Lista wyróżnionych osób zaangażowanych w projekt Doskonałość Dydaktyczna Uczelni znajduje się w artykule.

cdd_konferencja_2.jpg

Trenerzy wewnętrzni PWr działający w ramach projektu Doskonałość Dydaktyczna Uczelni

cdd_konferencja_4.jpg

cdd_konferencja_5.jpg

Superwizorzy wewnętrzni PWr działający w ramach projektu Doskonałość Dydaktyczna Uczelni

cdd_konferencja_6.jpg

cdd_konferencja_7.jpg

Zespół analityczny działający w ramach projektu Doskonałość Dydaktyczna Uczelni

cdd_konferencja_8.jpg

Członkowie organizacji studenckiej TuTech wspierający działania CDD w ramach projektu Doskonałość Dydaktyczna Uczelni

Prezentowane przez CDD plany na przyszłość obejmują m.in. rozwinięcie działań tutoringowych i superwizyjnych, kontynuację szkoleń wewnętrznych, utworzenie zespołu promującego metodę dydaktyczną Problem Based Learning, oraz rozwijanie innowacyjnych metod nauczania, takich jak grywalizacja. CDD zamierza działać na równi z innymi jednostkami uczelnianymi, dysponując własnym budżetem i wsparciem merytorycznym (więcej szczegółów w artykule).

cdd_konferencja_9.jpg

cdd_konferencja_10.jpg

W trakcie konferencji obecni mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych prezentacjach i wykładach, które wzbogaciły dyskusję na temat doskonalenia jakości nauczania na Politechnice Wrocławskiej. Dr Anna Borkowska podsumowała działania Centrum Doskonałości Dydaktycznej, przedstawiając nasze kluczowe inicjatywy i osiągnięcia. Inż. Oliwia Frankiewicz z organizacji studenckiej TuTech zaprezentowała temat umiejętności miękkich w kontekście pracy inżyniera, przynosząc cenne spojrzenie studentów na rozwój kompetencji. Dr Elżbieta Zienkiewicz, prof. PWr - nowo powołana dyrektorka CDD - przedstawiła plany na przyszłość Centrum Doskonałości Dydaktycznej, kładąc nacisk na ofertę skierowaną zarówno do studentów, jak i nauczycieli akademickich. Gość specjalny konferencji Adrian Lewandowski z Collegium Wratislaviense zaintrygował uczestników wykładem pt. “Czy roboty zastąpią wykładowców? - Tajemnice AI w świecie akademickim”, analizując wpływ sztucznej inteligencji na edukację.

cdd_konferencja_11.jpg

cdd_konferencja_12.jpg

Uczestnicy konferencji mieli ponadto okazję wziąć udział w interdyscyplinarnym panelu dyskusyjnym prowadzonym przez dr Borkowską, gdzie omawiano przyszłość edukacji, jej wyzwania i nowe kierunki rozwoju. Wśród panelistek i panelistów znaleźli się: prof. Urszula Markowska-Kaczmar z Katedry Sztucznej Inteligencji Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PWr, dr inż. Joanna Budzisz z Wydziału Elektrycznego PWr, inż. Oliwia Frankiewicz z drugiego stopniu studiów na Wydziale Elektrycznym oraz wcześniejszy prelegent - pan Adrian Lewandowski.

Z dużą nadzieją patrzymy w przyszłość i zbieramy siły na dalsze ambitne plany w zakresie dążenia do doskonałości dydaktycznej na Politechnice Wrocławskiej.