TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Centrum Doskonałości Dydaktycznej

„SuperWsparcie” - projekt wdrożeniowy dotyczący superwizji dydaktycznych

Data: 02.02.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W semestrze letnim 2022/23 pod nazwą „SuperWsparcie” w Politechnice Wrocławskiej startuje projekt wdrożeniowy dotyczący Superwizji Dydaktycznych. Projekt jest realizowany przez Centrum Doskonałości Dydaktycznej i w jego zakresie planowane jest wsparcie w procesie nauczania 60 nauczycieli akademickich (pracowników dydaktycznych oraz badawczo-dydaktycznych) naszej uczelni.

W ramach projektu zakwalifikowani nauczyciele akademiccy odbędą cykl 3 spotkań indywidualnych (stacjonarnie lub zdalnie) z jednym z członków zespołu realizującego projekt. Konieczne będzie umożliwienie osobie wspierającej obserwacji 2 zajęć dydaktycznych (wykładu, seminarium, projektu, ćwiczeń lub laboratorium, itp.), przygotowanie materiałów dotyczących kursu realizowanego (karta przedmiotu, wykorzystywane materiały dydaktyczne). Łączny nakład czasu potrzebny do wzięcia udziału w projekcie wynosi około 10 godzin.

Spotkania będą się odbywać według następującego schematu: rozmowa indywidualna (na początku semestru), obserwacja zajęć dydaktycznych, rozmowa indywidualna (po obserwacji zajęć), powtórna obserwacja zajęć dydaktycznych, rozmowa indywidualna (po obserwacji na końcu semestru). 

processuperwizja.png

W trakcie spotkań będziesz mieć możliwość poruszenia nurtujących Cię kwestii z zakresu prowadzenia zajęć dydaktycznych. Udział osoby wspierającej w prowadzonych przez Ciebie zajęciach będzie okazją do zaobserwowania w praktyce kwestii poruszanych podczas spotkań indywidualnych. Osoba wspierająca postara się wesprzeć Cię w miarę swoich możliwości i kompetencji. Wsparcie będzie opierało się o sugestie pomagające wzbogacić Twój proces dydaktyczny. a także propozycje zaimplementowania nowych narzędzi urozmaicających zajęcia, ułatwiających organizowanie pracy w grupach, motywujących i aktywizujących studentów lub wzbogacających metodykę oceniania. Dzięki temu, mamy nadzieję, spojrzysz na proces dydaktycznych z innej perspektywy, odzyskasz radość z uczenia bądź znacząco ją pogłębisz oraz będziesz mieć satysfakcję ze swoich relacji ze studentami. SuperWsparcie to efektywny sposób uczenia się, to możliwość doskonalenia i wzbogacania własnego warsztatu pracy, to wymiana doświadczeń, to analiza trudności i zdefiniowanie istoty problemów oraz odnajdywanie różnych rozwiązań, to możliwość refleksji nad procesem nauczania i uczenia się oraz stawianie sobie nowych celów i wyzwań.

Udział w programie jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc zastrzegamy sobie prawo do selekcji zgłoszeń. Po zakończeniu otrzymasz certyfikat uczestnictwa. Informacje na temat prowadzonych przez Ciebie zajęć, nie będą przekazywane Twojemu przełożonemu ani współpracownikom, a wszystkie omawiane kwestie, obserwacje i wnioski pozostaną wyłącznie pomiędzy Tobą, a wspierającą Cię osobą. Na koniec projektu powstanie raport, jednak wszelkie dane będą zanonimizowane.

Jeżeli powyższe informacje przekonały Cię do udziału w projekcie, zachęcamy do wypełnienia ankiety

LINK DO ANKIETY REKRUTACYJNEJ

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt mailowy cdd[at]pwr.edu.pl, w tytule koniecznie wpisz [SuperWizje].

Pozdrawiamy
Zespół CDD

Politechnika Wrocławska © 2024