TuTech w finale konkursu Polytechnica Nova!

Data: 05.02.2024

grafika_pn.png

CDD kibicuje organizacji studenckiej TuTech i projektowi „TuToring - Rówieśnicze Wsparcie Edukacyjne” w finale konkursu Polytechnica Nova!

Projekt Tutoringu Rówieśniczego ma na celu stworzenie systemu wsparcia edukacyjnego dla wszystkich studentów pierwszego roku studiów. W realizacji projektu będą mogli również wziąć udział uczniowie szkół średnich (liceów, techników), którzy zamierzają podjąć studia na Politechnice Wrocławskiej. Studenci pełniący funkcję tutorów, jako bardziej doświadczeni i posiadający wiedzę oraz umiejętności z różnych dziedzinach naukowych, udzielają pomocy młodszym rówieśnikom w oparciu o zgłoszone potrzeby. Pomoc ta może mieć charakter tutoringu indywidualnego lub grupowego. W ramach projektu planowane są również wydarzenia takie jak seminaria, szkolenia czy Konferencja Naukowa otwarte dla wszystkich studentów Politechniki Wrocławskiej. Projekt ten, dzięki zaangażowaniu Studentów-tutorów z różnych Wydziałów Politechniki Wrocławskiej, promuje wymianę wiedzy i doświadczeń między różnymi grupami wiekowymi, wzmacnia umiejętności edukacyjne i społeczne, tworząc przy tym więzi w środowisku akademickim, jednocześnie skupiając się na wspieraniu zarówno rozwoju studentów pełniących funkcję tutorów, jak i tutee.