TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Centrum Doskonałości Dydaktycznej

Rusza rekrutacja do zespołów analitycznego i superwizji

Data: 17.09.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Już za chwilę uczelniane Centrum Doskonałości Dydaktycznej rozpocznie realizację ministerialnego projektu, w ramach którego wypracujemy narzędzia i działania wzmacniające kompetencje kadry dydaktycznej naszej Uczelni.

W Projekcie przewidujemy między innymi przeprowadzenie badań na jego początku i końcu, w celu zdiagnozowania kompetencji i potrzeb rozwojowych nauczycieli akademickich z naszej uczelni. Kolejnym zadaniem będzie stworzenie uczelnianego modelu koleżeńskich superwizji – nowoczesnego narzędzia w rozwoju nauczycieli akademickich. Ostatnim naszym działaniem, które rozpoczniemy dopiero późną jesienią jest szkolenie przygotowujące naszych wewnętrznych trenerów do pracy szkoleniowej i warsztatowej z nauczycielkami/lami Politechniki Wrocławskiej w przyszłości.

W związku z tym budujemy zespoły ekspertek/ów. Pierwszym z nich jest zespół ds. analiz, którego głównymi zadaniami są: realizacja badań ankietowych z pracowniczkami/kami dydaktycznymi z Politechniki Wrocławskiej i pogłębionych wywiadów z interesariuszami Uczelni (m.in. przedstawicielami otoczenia gospodarczego) oraz opracowanie raportu będącego zbiorem wytycznych dla monitorowaniu wszelkich działań doskonalących dydaktykę na PWr w przyszłości. Praca każdej/go z członkiń/ów zespołu będzie się składać ze zbierania i danych oraz analizy materiałów źródłowych, współtworzenia dokumentów, prowadzenia, opracowania raportów cząstkowych i końcowego. Będziemy oczekiwać kilku (4-5) godzin pracy koncepcyjnej jak i rzeczywistej w tygodniu. Czas trwania projektu to dwa semestry.

Do zespołu poszukujemy nauczycieli akademickich z wykształceniem z obszaru nauk technicznych, ścisłych lub społecznych zainteresowanych pogłębianiem wiedzy w zakresie nowoczesnych metod i narzędzi w dydaktyce szkoły wyższej. Dodatkowym atutem będzie aktywność w innych projektach dydaktycznych, doświadczenie w tworzeniu narzędzi diagnozy organizacji, przeprowadzaniu badań ilościowych, jakościowych lub analiz statystycznych.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a pracami w tym zespole - wypełnij formularz

obraz1.jpg

Z kolei zadaniami Zespołu poświęconego superwizjom jest opracowanie wspólnej wizji superwizji koleżeńskich w PWr, przeprowadzenie serii superwizji koleżeńskich i opracowanie raportu będącego zbiorem wytycznych na przyszłość. Praca każdej/ego z członkiń/członków zespołu będzie polegać na zbieraniu i analizie materiałów źródłowych, współtworzeniu dokumentów, prowadzeniu superwizji koleżeńskich, opracowaniu raportów cząstkowych i końcowego. Od osób zaangażowanych będziemy oczekiwać kilku (4-5) godzin pracy koncepcyjnej, jak i rzeczywistej w tygodniu. Czas trwania projektu to dwa semestry.

Do zespołu poszukujemy liderki/ów zmian w kierunku wysokiej jakości kształcenia, w środku swojej kariery dydaktycznej, znających nowoczesne metody dydaktyczne i chcących się nimi dzielić z innymi.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a pracami w tym zespole - wypełnij formularz.

obraz2.jpg

Na Wasze zgłoszenia do obu zespołów czekamy do 26 września br.

 

Na temat rekrutacji do zespołu wewnętrznych trenerów edukacji (szkoleniowego) będziemy informować w nadchodzących tygodniach.

Pozdrawiamy,

Zespół CDD

Politechnika Wrocławska © 2024